Tarihçemiz

Şirketimizin kurucusu İzzet Çakar’ın tekstil serüveni daha küçükken zamanın başarılı deri ve tiftik tüccarı olan babasının yanında çalışırken başlar. O zamanlar, gelişmekte olan Türkiye’de, tekstil sektörü çok ilkeldir. Babasından aldığı hırs ve azim sayesinde üniversite’yi başarı ile bitirip iş hayatına adım atan İzzet Çakar’ın ileriye dönük kısmeti de böylelikle belli olmuş olur. Türkiye’nin tekstil başkenti olan Bursa’da, Sifaş fabrikasında iplik satış müdürü olarak çalışmaya başlayan İzzet Çakar, işin inceliklerini çok iyi öğrendikten sonra kendi işini yapmaya karar verir.

1978 yılında kendi adı altında iplik ticareti yapmaya başlayan kurucumuz, işine olan tutkusu ve dolayısı ile üstün başarısından dolayı aranan bir isim haline gelmiştir. İlerleyen yıllarda ticaret hayatındaki üstün başarıyı üretime yatırım yaparak devam ettirmeye karar verir. İpliğin devamı olan büküm işlemi için son teknoloji two-for-one büküm makinaları ve fantazi iplik makinaları ile büyük bir yatırıma imza atar. Amacı sadece bükümlü iplik üretmek değil son teknolojiyi kullanarak en iyi kaliteli ürünü müşteriye sunmaktır. Ça-kar Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün konusunda ve kalitesinde rakip tanımayan müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir firma olarak üretime devam etmektedir.

Şirketimiz hem yerli hem de yabancı firmalarla çalışmakta olup ipliklerimizin dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor olması da bizi gururlandırmaktadır. Geçmiş yıllardaki ekonomik krizlere rağmen şirketimizin büyümeye devam etmiş olması hem kendimize hem de müşterilerimize başarılı ve devamlı bir ticaret için yüksek kalitede üretim yapmanın her zaman için doğru bir strateji olduğunu kanıtlamış oldu. Amacımız şirketimizin gelişmesini sürdürmek ve her zaman için sektörün lider firmalarından olmayı devam ettirmektir.